Pozdní komplikace
Medtrust
> www.wellion.cz/cs/Cukrovka/Pozdni_komplikace

Pozdní komplikace – Angiopatie


Jedním z dnešních největších úkolů je léčba diabetu 2. typu. Prvním důvodem je dramatický nárůst pacientů s touto cukrovkou. Druhým důvodem je to, že cukrovka je velmi složité onemocnění metabolismu a ovlivňuje tak mnoho dalších faktorů, než jen hladinu cukru v krvi.
 
Dalším úkolem je včasné stanovené diagnózy a zahájení léčby. To je komplikované proto, že mnoho pacientů trpí v raném stadiu nejrůznějšími příznaky.
 
Ještě důležitější je vzdělávat populaci a vysvětlovat komplikace, které mohou vést až k lidským neštěstím ale také nás všechny stojí mnoho peněz.
 
Všechny pozdější komplikace diabetu mají jedno společné – primární příčinou je poškození krevního řečiště. V závislosti na místě lze rozlišovat mezi poškozením ve velkém krevním řečišti (makroangiopatie) a v malém krevním řečišti (mikroangiopatie).
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Tato internetová stránka obsahuje informace o výrobcích určených široké veřejnosti čtenářů a může obsahovat podrobnosti o výrobku či jiné informace, které nemusejí být ve vaší zemi dostupné, či platné. Mějte prosím na paměti, že my nepřebíráme žádnou zodpovědnost za to, že vy dostáváte informace, které nemusejí vyhovovat zákonům, nařízením, registracím či použití ve vaší zemi.