Cukrovka u zvířat
Medtrust


Cukrovka u zvířat


Prvním krokem při léčbě diabetu u zvířat je této nemoci porozumět. Čím více toho o diabetu budete vědět, tím lépe se budete moci, společně s vaším veterinářem, o zdraví vašeho zvířete starat. Důležité je vědět, že ačkoli jsou projevy diabetu u lidí i zvířat obdobné, pro měření hladiny krevního cukru je nutný speciálně kalibrovaný měřící přístroj.
 
6 z 500 koček a 3 z 500 psů trpí diabetem.

Warum Blutzucker messen CZ:  (© )

Diabetes se liší u každého zvířete. Z tohoto důvodu je důležité projevy včas rozpoznat a konzultovat s veterinářem. Při podezření na diabetes je nutné provést další lékařská vyšetření.
 
Při podezření na diabetickou ketoacidózu – závažnou komplikaci diabetu – může váš veterinář pomocí měřícího přístroje WellionVet BELUA zjistit koncentraci ketolátek v krvi vašeho zvířete. Měření je možné provádět jak z kapilární, tak z žilní krve.
 
Je-li diabetes diagnostikován v raném stadiu, je možné mírnit krátko- i dlouhodobé zdravotní následky.
 
Pravidelná měření hladiny krevního cukru jsou významnou součástí úspěšného léčení zvířat s diabetem. Měření krevního cukru by mělo probíhat doma v obvyklých podmínkách. Snižuje to stres a umožňuje doručit veterináři přesné údaje k přizpůsobení léčebného plánu.
 
Měřící přístroj WellionVet BELUA byl vyvinut speciálně pro psy a kočky. Pro přesné měření glukózy a ketolátek v krvi se podle druhu zvířete používá speciální testovací proužek a kódovací čip.

Tato internetová stránka obsahuje informace o výrobcích určených široké veřejnosti čtenářů a může obsahovat podrobnosti o výrobku či jiné informace, které nemusejí být ve vaší zemi dostupné, či platné. Mějte prosím na paměti, že my nepřebíráme žádnou zodpovědnost za to, že vy dostáváte informace, které nemusejí vyhovovat zákonům, nařízením, registracím či použití ve vaší zemi.